Awomax

Sprzątany z pasją

AXONA - Strona główna Pranie wykładzin dywanowych

Pranie wykładzin dywanowych

Pranie wykładzin dywanowych jest usługą, której wykonanie wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, a także użycia specjalistycznego sprzętu i wysokiej jakości środków.

Jak powszechnie wiadomo wybór wykładziny dywanowej jest wypadkową potrzeb wynikających z jej zastosowania, gustu architekta oraz przewidzianego budżetu inwestora. W hotelach istotną sprawą jest zapewnienie gościom poczucia komfortu i luksusu, więc odpowiednia będzie wykładzina miękka, sprężysta i o jak najlepszej izolacji akustycznej. W obiektach biurowych bardziej liczy się wytrzymałość wykładziny, łatwość konserwacji oraz jak najmniejsza elektrostatyczność i niepalność. Zatem wykładzina dywanowa do biura będzie twardsza, o rzadszym i niżej ciętym runie oraz mało sprężysta. Właśnie od rodzaju wykładziny dywanowej oraz miejsca w jakim się znajduje zależy technika i częstotliwość prania. W obiektach biurowych i użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu zaleca się pranie wykładziny minimum dwa razy w roku, w hotelach minimum jeden raz w roku.

Niezależnie od miejsca w jakim położona jest wykładzina należy o nią dbać poprzez codzienne dokładne odkurzanie oraz bieżące usuwanie plam. Złotą regułą jest, że czym szybciej usuniemy plamę tym lepiej, dlatego tak ważną rolę spełniają osoby pracujące na tzw. serwisach dziennych, gdyż mogą reagować natychmiast. Warto podkreślić, iż usuwanie plam wymaga szczególnego wyszkolenia i najlepiej je powierzyć doświadczonej osobie.

Koszt prania wykładziny dywanowej jest uzależniony od tego czy jest to czyszczenie pielęgnacyjne, czy czyszczenie dogłębne jak również od zastosowanej techniki czyszczenia oraz wielkości pranej powierzchni i waha się pomiędzy 3,50 – 9,00 PLN/m2.

Niezależnie jednak od rodzaju użytej techniki przed każdym czyszczeniem wykładzinę dywanową należy dokładnie odkurzyć i usunąć plamy, o których wiemy, że nie poddadzą się czyszczeniu ogólnemu
 

Nasi klienci