Awomax

Sprzątany z pasją

AXONA - Strona główna Sprzątanie powierzchni handlowych

Sprzątanie powierzchni handlowych

Utrzymanie czystości w galeriach handlowych, czy sklepach wielko powierzchniowych, które codziennie odwiedza tysiące klientów stanowi nie lada wyzwanie dla firm sprzątających. Podstawą profesjonalnego sprzątania powierzchni handlowych jest personel, a konkretnie przeszkolony i doświadczony personel, którego praca bezpośrednio przekłada się na jakość usług. Nasi pracownicy przed przystąpieniem do pracy w „docelowym miejscu” przechodzą serię szkoleń w zakresie metod i technologii sprzątania, stosowanych środków chemicznych, obsługi maszyn i urządzeń oraz obowiązkowo dwu tygodniowy staż pracy w innym podobnym obiekcie pod nadzorem doświadczonego pracownika. Dopiero tak przygotowany pracownik może samodzielnie wykonywać usługę na rzecz naszego klienta. Dodatkowo, aby w pełni zaspokoić oczekiwania klienta co do jakości świadczonych usług, każdy obiekt ma swojego „opiekuna” w postaci kierownika obiektu. Osoba ta oprócz bezpośredniego nadzoru i kontroli nad pracownikami, zapewnieniem ciągłości dostaw środków chemicznych i środków sanitarno - higienicznych jest odpowiedzialna również za prawidłową realizację umowy oraz za kontakty z administracją obiektu.

Ponadto charakter placówki, jej specyfika, przeznaczenie, materiały z jakich wykonane są powierzchnie podlegające sprzątaniu, pory roku oraz charakterystyczne dla nich rodzaje przenoszonych zanieczyszczeń wymagają uwzględnienia szerokiego przekroju czynników przy konstruowaniu oferty i harmonogramu sprzątania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe obszary działania tj. podłogi, powierzchnie ponad nimi oraz toalety.

Podłogi w sklepach wielko powierzchniowych to bardzo trudny obszar do utrzymania wysokiego poziomu czystości. Narażone są one na agresywne działanie piasku, wody, błota pośniegowego, lodu, czy chemii stosowanej do walki z nimi, które rozprzestrzeniają się wraz z ruchem klientów.

Pierwszą „linią obrony” przed zabrudzeniem jest właściwie opracowana tzw. strefa wejściowa, składająca się z profesjonalnych mat i wycieraczek. Zadaniem ich jest „wyłapywanie” większości wnoszonych zanieczyszczeń, lecz warunkiem sukcesu jest ich systematyczna konserwacja.

Drugim etapem jest wykorzystywanie odpowiednich automatów szorująco – zbierających oraz chemicznych środków czystości dobranych odpowiednio do rodzaju czyszczonej powierzchni, częstotliwości sprzątania oraz rodzaju zabrudzeń.

Kolejnym obszarem jest utrzymanie czystości powierzchni ponad podłogami tj. ścian, przeszkleń, drzwi, sufitów. Niezbędne w tym przypadku są systemy dozujące oraz podstawowe wyposażenie osób utrzymujących czystość tj. ścierki, gąbki, szczotki. Doskonale sprawdzą się ścierki wykonane z mikro włókien, które dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, a dzięki różnorodności dostępnych kolorów można stosować kodowanie kolorystyczne i przeznaczyć daną ścierkę do odpowiedniej powierzchni lub konkretnego preparatu chemicznego. Baczna uwagę należy zwrócić, szczególnie ostatnimi czasy na zagrożenie bakteriologiczne i związaną z tym dezynfekcję. Szczególnie niebezpieczne miejsca będące w ciągłym kontakcie z ludźmi to poręcze, klamki, przyciski od wind, bankomaty, stoliki itp. Wskazane jest stosowanie preparatów certyfikowanych, zapewniających jednocześnie czystość i ochronę bakteriobójczą.

Ostatni obszar, który jest niezwykle trudny i charakteryzujący się dużą rotacją klientów to toalety. Z natury w pomieszczeniach tych istnieje nie tylko cykliczna konieczność dbania o czyste powierzchnie, lecz również o higienę mikrobiologiczną. Toalety powinny być czyszczone i dezynfekowane wielokrotnie w ciągu dnia, a ich harmonogram powinien być ściśle przestrzegany. Stosuje się tu skuteczne i szybkie w działaniu preparaty myjąco – dezynfekujące, które w minimalnym czasie aplikacji zapewnią czystość i bezpieczeństwo pomieszczeń i sanitariatów.

Zapraszamy do współpracy!
 

Nasi klienci